Yerli Otomobil Lastik Markaları

Yerli Otomobil Lastik Markaları

Yerli Otomobil Lastik Markaları

Araç sahiplerinin en özen gösterdiği konulardan biri araç bakımıdır. Araç bakımının birtakım aşamaları vardır. Bu araç bakımı aşamalarının her birinin farklı önemi vardır.  Bu şekilde özellikle araç lastiğinin durumu yola çıkıldığında belli olmaktadır. Araç lastiğinin özellikleri mevsim değişikliğine göre,  havaya göre değişmektedir. Hava şartlarına ve mevsim değişikliğine göre lastik değiştirilmesi gerekmektedir ve bu ayrıma günümüzde  her yerde dikkat edilmiyor. Genellikle lastik denildiği zaman kış lastiği ve yaz lastiği olarak bilinmektedir. Genellikle bu lastikler özellikle işe yaramaktadır,  fakat başka lastik türleri de bulunmaktadır. Bu lastiklerin özellikle kaliteli olmasına dikkat etmenizde yara var. Model olarak da birbirinden farklı lastikler olmaktadır.

Otomobil Lastik Markasının Önemi

Yerli ve yabancı birçok marka lastik konusunda rekabet içindedir. Bu rekabet sonucu dikkat çekici sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Yerli üretici lastikler oldukça kalitelidir. Örneğin Lassa gibi markalar tüm dünyaya açılmış kullanışlı güvenilir ve sağlıklı lastikler olmaktadır. Genellikle herkes tarafından tercih edilmektedir. Özellikle ülkemize dışarıdan gelen lastiklere yoğun bir ilgi duyulmaktadır. Otomobil lastikleri önemli bir korumaya sahiptir. Otomobil lastik alınırken marka kalitesi ve güvenli üretim konusu da oldukça önemlidir. Ürünlerde kullanılan dayanıklı malzemeler yeni nesil teknolojiler otomobil sahipleri için çözümler sunulmaktadır. Yol tutuşunun ve hız değişimlerinin sağlanması için kaliteli ürünler kullanılması gerekmektedir. Genellikle sürüş hafifler ve otomobil düzgün bir biçimde yönlendirilir.

Otomobil Lastik Markasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomobil lastik markaları konusunda tercihleriniz oldukça önemlidir. Birbirinden iyi ve birbirinden göz kamaştırıcı ürünler karşımıza çıkmaktadır. İnsanlarla otomobil sahiplerine gerçek bir fırsat sunulmaktadır. Otomobil lastikleri,  oldukça çeşitli kimyasallardan ve yüksek ısı sayesinde ve basınç altında oluşmaktadır. Otomobilin lastik yer ile temasını sağlamaktadır. Lastikler aracın performansını yansıtır. Güvenilir bir biçimde yol yapmasını ve fren yapıldığında iyi bir şekilde durmasını sağlamaktadır. Lastik seçiminde dikkatli olmak gerekmektedir. Özellikle kaliteli bir lastik mutlaka güvenli bir yol tutuşu sağlamaktadır. Genel olarak her yerde aynıdır kaliteli ve marka değişikliğinde her zaman fiyat farklılık göstermektedir. Böylelikle kaliteli ürünü uzun ömürlü kullanılabilmektedir.

Yerli Otomobil Lastik Neden Tercih Edilir?

Çeşitli bileşenlerden meydana gelen lastikler; yakıt tüketiminde ve güvenlik açısından da hayati önem taşımaktadır. Kaliteli lastikler otomobilinizin çekiş gücünü arttırmaktadır. Özellikle kaliteli ve sağlam lastikler kış aylarında karda daha dengeli bir sürüş sağlamaktadır. Lastikler donanımlı bir performans sergilemektedir. Kesinlikle nano teknoloji sayesinde ıslak zeminde yüksek bir kavrama kabiliyeti sunmaktadır. Özellikle düzensiz aşınmayı azaltır ve lastiğin ömrü uzamaktadır. Bur de lastiklerin omuz blokları sayesinde pek çok yanal kavramayı geliştirmektedir. Yakıt tüketimi kesinlikle emisyonu azalmaktadır ve bu sayede de yakıt az yakmaktadır. Lastiklerde kullanılan slika dağılımı sayesinde ise yakıt verimliliği sağlanmaktadır. Yol hâkimiyeti ve yol tutuşu bu sayede ön plana çıkmaktadır.

Yerli Otomobil Lastik Kullanımı

Lastik seçimi yapılırken üretici firmanın kesinlikle belirlemiş olduğu  lastik ebatları uygulanması gerekmektedir. Bu ebatların dışına çıkılma sonrası olası sorunlarla karşılaşa bilinmektedir. Olası daha büyük veya küçük lastik tercihinde fren performansı ve yakıt tüketimi olumsuz etkiler yaratabilmektedir. En çok yapılan hatalardan biride ucuz lastik tercih edilmesidir,  bu ucuz lastikler ilerleyen zamanlarda sertleşip kısa ömürlü hâl alabilmektedir. Özellikle lastik alınacağı zaman önemli olarak lastiğin üretim tarihine bakılmalıdır. Kesinlikle lastik tercih edilirken mecbur olmadıktan sonra ikinci el lastik tercih edilmemesi gerekmektedir. Bu gibi durumlar sizlerin kısa ömürlü lastik kullanımı sağlamasına sebep olmaktadır. Ayrıca lastiklerin doğru hava değerleri olmasına dikkat ediniz.

Lider Lastik markaları

  • Good-Year – ABD merkezli lastik markasıdır.
  • Michelin – Fransız merkezli lastik markasıdır.
  • Bridgestone – Japon merkezli lastik markasıdır.
  • Continental – Alman merkezli lastik markasıdır.
  • Pirelli – İtalyan merkezli lastik markasıdır.
  • Petlas – Türk merkezli lastik markasıdır.
  • Cooper – ABD merkezli lastik markasıdır.
  • Toyo – Japon merkezli lastik markasıdır.
  • Yokohama – Japon merkezli lastik markasıdır.
  • Nexen – Güney Kore merkezli lastik markasıdır.
  • Kumho – Güney Kore merkezli lastik markasıdır.
  • Nokian – Finlandiya merkezli lastik markasıdır.
  • Jinyu – Çin merkezli lastik markasıdır.
  • Nankang – Çin merkezli lastik markasıdır.
  • Goodride – Avusturalya merkezli lastik markasıdır.
  • Hankook – Güney Kore merkezli lastik firmasıdır.
20 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir