Yeni SEAT Leon 2020 İncelemesi

Yeni SEAT Leon 2020 İncelemesi

Yeni SEAT Leon 2020 İncelemesi

İşte yeni dördüncü nesil SEAT Leon’u yollar da ilk kez görüyoruz.

Mevcut Leon sahipleri yeni nesil otomobilde beğenecekleri çok şey bulacaklar. Ancak burada dinamik olarak pek bir şey değişmedi ve bu, otomobilin çekiciliğinin çoğunun Golf’ten ne kadar ucuz olduğuna ineceği anlamına geliyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, sportif FR süslemesi herhangi bir SEAT aralığında hiçbir zaman tatlı noktamız olmadı ve yeni Leon’da bu konuda fikrimizi değiştirecek hiçbir şey yok. İngiltere yollarında daha iyi bir değer ve konfor karışımı için SE Dynamic’i denemeyi umuyoruz.

SEAT’ın hiç bu kadar iyi durumda olmadığını söylemek doğrudur. Ancak bunun son yıllarda gelen SUV’lerin üçlüsüne düştüğünü söylemek de aynı derecede geçerli, çünkü Arona, Ateca ve Tarraco İspanyol markasını sayısız yeni müşteriye götürdü.

Yine de Leon’u unutma. SEAT’ın aile kapağı, markanın Volkswagen Grubu mülkiyeti altındaki ilk hitlerinden biriydi ve model, MQB platform mimarisini ve stadyumlarından Skoda’dan ayıran hafif bir mırıltılı görünümü benimseyen 2012 yılında üçüncü nesli ile faydalı bir sıçrama yaptı. Octavia ve VW Golf Karşılaştırması. Şimdi dördüncü nesil Leon’un bu başarıyı geliştirmesi ve SEAT’ı yeni satış kayıtlarına doğru itme zamanı geldi – ve İngiltere’de bir tane alma ve şansını derecelendirme şansımız oldu.

Leon’a aşina olan herkes, Mk4’ün stilinde modelin DNA’sını yeterince görmelidir. Ön tarafta farklı bir tedavi ve daha uzun bir dingil mesafesi var, ancak genel olarak profil güven verici bir şekilde tanıdık. Arkada, aracın kilidini açtığınızda size animasyonlu bir selam veren tek bir “ışık demeti” ile birleştirilen keskin arka lambaların yardımıyla daha belirgin omuz hatları var.

Size iyi görünüp görünmediğini söylemek için burada değiliz, ama gözlerimize göre Leon kesinlikle bir) bir SEAT ve b) kalabalık bir sınıfta yeterince ayırt edici.

Yeni model serisi 1.0 litrelik üç silindirli benzinli motorla başlıyor, ancak ürün yelpazesinin büyük kısmı 1.5 litrelik dört silindirli, rozetli TSI Evo tarafından karşılanacak. Üç özellikte mevcuttur: düzenli ve 48 volt hafif hibrit spesifikasyonlarda 130PS (128bhp) ve 150PS (148bhp). Oh, ve şüphesiz haksız sayılarda satacak 2.0 litrelik 114 bg’lik bir dizel de var.

16 inç alaşımlar, LED farlar, iki USB bağlantı noktasına sahip sekiz inçlik bir bilgi-eğlence sistemi, akıllı telefon bağlantısı, elektrikli katlanır ve ısıtmalı yan aynalar, deri direksiyon simidi getiren SE ile başlayarak, lansmanda basitleştirilmiş bir trim seviyesi yelpazesi var. ve vites topuzu ve anahtarsız çalıştırma.

SE Dynamic’e geçmek 17 inç alaşımlar, 10.25 inç dijital gösterge paneli, navigasyonlu 10 inç bilgi-eğlence ekranı, ön ve arka park sensörleri ve renkli arka camlar getiriyor. Bu arada FR, daha sportif bir 17 inçlik tekerlek tasarımı, daha agresif tamponlar ve spor süspansiyonu ile daha düşük bir sürüş yüksekliği ve daha fazla USB bağlantı noktası, üç bölgeli air-con dahil ek kit ile sıcak bir hatchback gibi görünmeye çalışıyor ve daha fazla LED aydınlatma teknolojisi.

 

 

 

 

 

 

 

,

 

60 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir