Yeni Renault Captur İncelemesi

Yeni Renault Captur İncelemesi

Yeni Renault Captur İncelemesi

Renault firmasının son teknolojilerle donatılmış olan araçlarından birisi de Yeni Renault Captur modelidir. Bir basın açıklaması ile duyurusu yapılarak herkes tarafından incelenebilmesi için bir etkinlik düzenlenmiştir. Yapılan bu etkinlik sayesinde gerçekleştirmiş olduğumuz incelemeleri analiz ederek sizlere Renault Captur’un kullanıcılara neler verebileceğini anlatarak görüşlerimizi siz değerli okurlara sunacağız.

Captur Bizlere Neler Sunuyor?

İlk olarak Yeni Renault Captur a baktığımızda tasarım olarak Yeni Renault çizgilerini gözden kaçırmıyoruz, C şekline benzer LED gündüz farları ile Clio modeline yakın benzerlikte bir ızgara gözümüze çarpıyor ve ayrıca arka tasarımı da bizlere göre çok harika görünüyor ki kendi editörleri de bizimle aynı görüşe sahip. Adeta spor otomobillerini anımsatan arka farları ve çamurluk etrafına uygulanan krom detaylar da şıklığını biraz daha arttırmış. Açılabilen raylı cam tavan seçenekleri de mevcut. B SUV segmenti ile üstün bir rekor kıracağı gözlemlenen bu aracın bagaj hacmi yaklaşık olarak 500 lt.nin üzerine çıkıyor. Ayrıca kabinde ekstra 27 litrelik bir hacim sunmaktadır. Geçtiğimiz günlerde katılmış olduğumuz Renault Clio V  serisi ile Captur’un iç mekânı neredeyse aynı gibi görünüyor. Şık tasarıma sahip vites kolu önünde kalan saklama bölümü ve ekstra fiyatlandırma ile kablosuz şarj özelliği eklenebilmektedir.

İç Hacmi Ve Dijital Gösterge

Yeni Renault Captur un genel iç hacmini geliştirerek rahat bir konfor sağlanmaya çalışılsa da bir önceki nesil ile kıyasladığımızda çok ciddi bir fark gözlerimize çarpmıyor. Gövdesinde bulunan ve göze hitap eden bir diğer tasarım ise geniş multimedya ekranı ve ful dijital göstergesi bulunan panelin çözünürlüğü de muhteşem görünüyor. Fakat dijital ekranın tepki hızı biraz düşük ama yine de rahat bir kullanış sağlıyor.

Ses sistemleri

İstenilen müzik ses kalitesi ise tam beklenen seviyededir. Opsiyonel Bose ses sisteminin önemli bir parçası olan bass hoparlörü aracın sağ tarafına entegre edildiğinden dolayı yükleme alanında boğucu bir ses vermemektedir.

Büyüleyici Görsel Güzellik

İç malzeme artışına bakacak olursak eğer kalite olarak büyük bir biçimde fark gözlemlenmektedir. Renault ve Peugeot markalarında kullanılan malzeme ve tasarımlar bir VAG grubunu anımsatsa da Fransız firması malzeme kalitesi olarak bir tık ileriye çıktığını söyleyebiliriz. Yeni Reanault Captur’un torpido ve dashboard üst görünümü özellikle sanki VAG( VOLKSWAGEN, SEAT, SKODA) otomobillerini görür gibi oluyoruz. Yapımı ve sanatsal çizgi tasarımı, kullanılan malzeme çeşitler çok benziyor.

Yeni Renault Captur Da Motor Seçenekleri

Yeni nesil plug-in Hybrid (E-TECH), tam jar edildiğinde elektrik ile 40 km ye kadar yol alabilme kapasitededir. Bu özelliğin asıl sebebi 0 emisyon şartları bulunan bazı Avrupa şehir merkezlerine aracınız ile sorunsuz bir şekilde girme özgürlüğü verebilmesi, 2020 Yeni Captur daha önceki nesil gibi gücü 1.0 100bg, 1.3 130bg ve 1.3 155 bg seçenekleri olmak üzere benzinli olarak, Dizel tarafında ise 1.5dci 95 ve 115 bg.lik çıkış gücü alıcılara sunuluyor. Yakıt ekonomisini düşünen müşterilere 100 bg olan modelini, hem performans olsun ve aynı zamanda ekonomik yakıt tüketimi isteyenlere 1.3 130 bg.lik modelini ve ayrıca yakıt tüketimini geride bırakıp sadece performansa odaklanan müşteriler için 1.3 155 bg.lik modelini sunuyor.

Yakıt tüketimini olarak dizel çeşitleri bizlere mantıklı geliyor çünkü 95bg ve 115bg arasında çok fazla yakıt tüketimi farkı gözlemlenmekte. Farklı motor seçeneklerine göre 5 veya 6 iler manuel veya otomatik 7 ileri EDC şanzıman çeşitleri bulunmaktadır. E-TECH olarak adlandırılan son teknoloji 150 den fazla patent çeşitleri sunarak ulaşıma yenilikler getirmeyi planlıyor.

27 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir