Yeni Mazda MX-30 2020 İncelemesi

Yeni Mazda MX-30 2020 İncelemesi

Yeni Mazda MX-30 2020 İncelemesi

Mazda MX-30, Japon firmasının ilk elektrikli modelidir ve stili açar.

Mazda MX-30, çok mütevazı yelpazesi ile başa çıkabiliyorsanız, harika bir fiyat etiketine sahip şık bir elektrikli araçtır. Bununla birlikte, otomobilin itirazı, tek bir şarjla ne kadar ileri gidebileceğiyle ilgili değildir. Bunun yerine alıcılar, makul para için Mazda’nın yüksek kaliteli hissi ile sallanacak. Rakip elektrikli araçlarla karşılaştırıldığında nispeten hafif ağırlığı sayesinde sürüş de iyidir.

Mazda, elektrikli arabalarla konuşurken aklınıza gelebilecek ilk otomobil üreticisi değil. Rakipler tamamen elektrikli gelişimlerini desteklemek için kendi üzerlerine düşerken, şiddetle bağımsız Japon markasının ana önceliği benzinli motorun mükemmelliği olmaya devam ediyor. Ancak, elektrikli otomobil lobisini MX-30 ile eğlendirmek için hala zaman bulundu.

Yeni gelen Tesla Model Y ve Volkswagen ID.4 için rakip olarak düşünebileceğiniz tamamen elektrikli kompakt bir SUV. Bununla birlikte, bu araçlardan tamamen farklı bir teori ile yaratılmıştır.

Basitçe söylemek gerekirse, Mazda sektörde ortaya çıkan pil ve menzil silah yarışlarıyla ilgilenmiyor. Güç paketi sadece 35.5kWh boyutunda ve tek bir şarjdaki maksimum menzil 124 mil, çoğu rakibin neredeyse iki katına çıkacağı bir rakam.

Mazda’nın teorisi, elektrikli otomobil akülerinin üretiminin kirli olması ve sıfır emisyonlu sürüşün getirdiği faydaların çoğunu geri alması. Ayrıca, genellikle bir arabanın sürüş şeklini bozan ağırdır ve pahalıdır ve bir EV’yi satın almayı olması gerekenden daha zor bir karar haline getirir.

Bir uzlaşma olarak Mazda, MX-30’un daha küçük pilinin bu sorunları çözdüğüne inanıyor. Araştırmalar, otomobilin hedef müşterilerinin yüzde 95’inin günde 60 milden daha az sürdüğünü tahmin ediyor ve bu düşünce ile 124 mil menzil yeterli olmalı.

MX-30’un ana satış noktası tasarımıdır. Arka menteşeli arka kapılar RX-8 spor otomobilinin başını sallarken, göz alıcı bir dokunuş iken, Mazda serisindeki diğer hiçbir şeye benzemiyor. Pratikte havalı görünmenin özünü çivilerler, ancak arkaya girmenin hafifçe tehlikeye girdiği anlamına gelir ve arka pencereleri açamazsınız.

23 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir