Yeni Dacia Duster Bi-Fuel 2020 incelemesi

Yeni Dacia Duster Bi-Fuel 2020 incelemesi

Yeni Dacia Duster Bi-Fuel 2020 incelemesi

Benzinli bir LPG aracı İngiltere’de iyi bir seçim mi? Öğrenmek için yeni Dacia Duster Bi-Fuel SUV kullanıyoruz…

Dacia’nın yeni benzinli LPG modelleri serisi iki yakıtlı otomobillerde bir rönesansa yol açabilir. Duster TCe 100 Bi-Fuel, ortalama yıllık kilometreden fazla süren sürücüler için dizel modellere ilginç ve uygun maliyetli bir alternatif sunar.

Sadece 400 £ fiyat primi ve ambalaj üzerinde çok az etkisi ile, fabrika tarafından geliştirilen ve tasarlanan LPG modeli, size yakın veya canlı çalışmanızı veya İngiltere’nin 1.400 LPG donanımlı yakıt istasyonlarından birini geçmenizi sağlayarak büyük finansal anlamda mantıklı olabilir. .

Dacia’nın patronları, LPG’nin yıllar önce hükümet teşvikleriyle zorlandığı yanlış zamanda doğru yakıttı. Günümüzde, CO2 emisyonlarını herhangi bir yolla azaltmaya yönelik ekonomik baskıların zemininde, Dacia, en azından Spring Electric yüzeylerine kadar marka değerlerine en uygun yol olarak söylediği LPG’yi seçmek için modellerini elektrikli hale getirme yolunu her zaman elden bıraktı. yıl.

Bu, kelimenin her iki anlamında da “değerler” dir, çünkü normal bir Duster TCe 100 üzerinden Bi-Fuel modeli seçmek sadece 400 £ ekstradır. Bağlam için, bu metalik boya maliyetinden 160 £ daha az.

Dacia uzun zamandır LPG otomobilleri üretti ve İngiltere’deki fabrikadan doğrudan LPG otomobil satan tek üretici olduğunu iddia ediyor. Değişiklikler mevcut üretim hattında gerçekleştirilir ve takılan bir avuç yeni parça marjinal ağırlık artışını temsil eder. 34 litrelik tank, bir benzin deposundan altı kat daha kalındır ve stepnenin yerine oturur, yani bir kutu lastik köpüğü eve git delinme çözümü olsa da, standart benzin deposunun korunmasına izin verir.

Duster benzinli ve dizel kardeşlerine benziyor ve aynı hissettiriyor, bu da oldukça sağlam, ferah ve hızda oldukça tarımsal olmasına rağmen şehirde dolaşması kolay. İç mekan dokunma hissinden yoksunsa sağlam hissediyor, ancak orta özellikli Konfor süslememiz para için iyi atandı.

İçerideki tek değişiklik, direksiyon simidinin sağında bulunan satış sonrası görünümlü bir düğme ve gösterge ünitesidir. Bu, tanktaki LPG miktarını gösterir ve sürücünün iki yakıt arasında geçiş yapmasına izin verir. Sistemin sıcaklığa ulaşması birkaç dakika alır, bu nedenle Duster LPG kullanılarak hemen başlatılamaz. Hareket ettikten sonra yakıtlar arasında sorunsuz bir şekilde hareket edebilirsiniz ve LPG tankı kuruduktan sonra otomatik olarak benzine geçer.

Thrummy 999cc üç silindirli motor 5.000 dev / dak’da 99 bgp üretiyor, ancak LPG’ye geçiş tork yükselmesini 10Nm ile 170Nm arasında görüyor ve 2.000 dev / dak’da biraz erken zirve yapıyor. Dacia, sürülebilirliğin iyileştirildiğini iddia ediyor, ancak bir fark görmekte zorlanıyorsunuz.

Motor ılımlı hızlarda sessizdir, ancak motor hızı arttıkça bu dengeyi kaybetmeye başlar. Ayarlanmış tork eğrilerine rağmen, Bi-Fuel normal TCe’den 0-62mph daha yavaştır, benzin kullanarak 14.4 saniye veya LPG’de 13.8 saniye kaydeder.

LPG alıcılarını ilgilendiren hızlanma süreleri değil, işletme maliyetleri iyileştirildi. Bugünün pazarlık bodrum yakıt fiyatlarına dayanarak, ortalama kilometreli bir sürücü Bi-Fuel’in 400 £ fiyat primini yaklaşık bir yıl içinde telafi edebiliyordu, çünkü LPG kurşunsuzdan yaklaşık yüzde 40 daha az maliyetle – daha fazla gaz kullansa bile mil başına benzin.

Bilgiler fiyatlar Yurtdışından alıntıdır. Türkiye fiyatlarını bilmiyoruz…

36 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir