Volkswagen Passat 2.0 Tdi 240 Hp Dsg R-Line İncelemesi

Volkswagen Passat 2.0 Tdi 240 Hp Dsg R-Line İncelemesi

Volkswagen Passat 2.0 Tdi 240 Hp Dsg R-Line İncelemesi

Adından sıkça söz ettiren Volswagen passat, 2.0 TDI 240 HP DSG R-LINE modeli ile de adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Passatın makyajlı kasası ilgililerin merak konusu idi ve beklenen an geldi çattı. Passatın yeni donanım ve özellikleri ile yeni aracı artık yollarda.

Dış Tasarım Özellikleri

Passat’ın zaten kendine has özgün tasarımını kullanıcılar çok sevmektedir. Makyajlı kasada da dış donanım anlamında matrix farlar, yan sinyaller, değiştirilmiş tampon, led sis farları dışında değişen pek bir şey yok. Bu durumda belki Passat tutkunları aradığını bulamamış olabilir ama ne olursa olsun o bir passat. Üretildiği andan itibaren D segmentin bir numarası olmaya aday olan Passat bu araçla da zirvedeki yerini sürdürecek gibi.

Yeni Passatın fonksiyonel direksiyon simidi, ahşap döşemeleri ve büyütülen konsolun yanında 9.2 inçlik multimedia ekranı da yeni.

İç Mekân Özellikleri

Passat, kapısını açtığınız andan itibaren kendinizi rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlayan bir araç. İç mekân tasarımında kullanılan malzemelerin son derece kaliteli malzemeden yapıldığını direksiyona oturduğunuz andan itibaren hissediyorsunuz.

Direksiyon ve multimedia ekran fonksiyonlarını çok rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. İç mekânın genişliği ve hacmini anlatmaya bile gerek yok. Zaten Passatı bu segmentin öncüsü yapan da iç mekânda kullanılan keskin hatlar ve hacmin büyüklüğü. Eşya gözlerinin genişliği ve kullanım kolaylığı, içerideki insanları mest ediyor. Adeta insanda zamanının büyük bölümünü araçta geçirme hissini uyarıyor.

Görüş açısı konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağınız ön koltuklarda aynaların duruşu görüş konusunda son derece başarılı.

Motor Özellikleri

Performans tutkunlarının Passat’ı en büyük tercih sebebi motor gücü ve tasarımıdır. 2.0 TDI 240 BG motor seçeneği ile aracın performansına hayran kalacaksınız. Bu motorla üretilen 500 Nm tork da aracı ayrıca güçlü hale getiriyor. 7 ileri otomatik DSG şanzıman ile güçlü motor neredeyse gücünü hiç kaybetmiyor.

D segment araçların öncüsü passatın fabrika kaynaklarına göre araç 100 km’ye 6.7 saniyede ulaşıyor. 241 km/sa de maksimum hıza sahip. Ortalama 5.8 lt/100 km olan yakıt, muadilleri ile kıyaslandığında yakıt cimrisi bile olabilir.

 

Yol Tutuş Ve Konfor

Aracın her türlü yol çeşidi için, ister virajlı, ister otoyol isterse de şehir içi trafiğinde olsun olağanüstü bir yol tutuşu var. Emin olun içerisinde yüzlerce yumurta taşımaya kalksanız hiçbirisi kırılmadan arabayı kullanabilirsiniz. Ayrıca içerisinin ses yalıtımı ile kesinlikle içeriye ses almıyor, huzurlu bir sürüş sağlıyor.

Araç Güvenliği

  • Araçta bulunan şerit takip sistemi ile sürücünün şeridin dışına çıkması durumunda araç, sesli ve titreşim ile sürücüyü ikaz etmektedir.
  • Aracın sürücü takip sistemi ile kullanıcının dikkatsiz hallerinde direksiyonun titremesi ile sürücü ikaz edilmektedir.
  • Acil frenleme sistemi ile aracın acil durumlarda otomatik frenleme yapması sağlanmaktadır.
  • Acil durum emniyet mekanizması sayesinde acil durumlarda ilkyardım ekiplerine aracın otomatik olarak ulaşması sağlanmaktadır.
  • Geri görüş kamerası ve sensörler yardımı ile park sorunu yaşayan sürücülerin bir nebze de olsa park problemi çözülmüştür.
  • Araçtaki 9 hava yastığı ile aynı segmentte 6 hava yastıklı araçlarla güvenlik açısından rakip olamayacak bir araç. Yapımında kullanılan malzemenin kalitesi ve dayanıklılığını da düşündüğünüzde sağlam bir arabaya bindiğinize emin olabilirsiniz.

Yeni Passatın girmiş olduğu Euro NCAP testinden 5 yıldız alarak elde edilen sonuçlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Yetişkin yolcu taşınması başlığında % 85,
  • Çocuk yolcularda % 87,
  • Yaya güvenliği başlığında % 66,
  • Üzerinde bulunan güvenlik ekipmanları hususunda % 76’lık başarı oranı ile güvenli otomobil kategorisinde yer almıştır.

 

 

20 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir