Volkswagen Jetta Genel İnceleme

Volkswagen Jetta Genel İnceleme

Volkswagen Jetta Genel İnceleme

Arabalar icat edildiğinden beri, ulaşım çok daha kolay bir hal almıştır. Araba ile kısa bir süre içinde bir yerden bir yere gidebiliyoruz. Büyük araçlarla yolculuk yapılabileceği gibi özel araçlarla da yolculuk yapılabiliyor. Günümüzde çok sayıda insan şehir içi ve şehirlerarası yolculuklarda kendi aracını kullanmayı tercih ediyor. Durum böyle olunca arabalara olan talep de fazlasıyla artmaktadır. Buna bağlı olarak ise her marka farklı modellerde ve serilerde birçok araba çıkartmaktadır. Bu arabaların özellikleri markalarına ve modellerine göre değişmektedir.

Bu markalardan bir tanesi hepimizin bildiği bir araba markası olan Volkswagen’dır. Volkswagen bugüne kadar birçok araba üretmiş olan bir Alman otomobil markasıdır. Volkwagen’ın en çok beğenilen arabalarından bir tanesi de Jetta’dır. 2019 yılında son serisi piyasaya sürülen Jetta, birçok farklı özelliği içinde barındırmaktadır.

Volkswagen Jetta Genel Özellikleri

2019 yılında piyasaya sürülen Jetta’nın son serisinde farklı özellikler bulunuyor. Öncelikle Jetta, ilk bakışta eski halinden daha büyük oluşuyla göze çarpıyor. Jetta, eski serilere göre daha geniş ve daha büyük olarak tasarlanmıştır. Jetta’nın dış tasarımı da değişmiş ve araba daha kaslı ve keskin hatlara sahip olmuştur. Aracın karartılmış ızgara ve yan arka kapaklara sahip olması daha spor görünmesini sağlıyor. Aracın konsol tasarımı ise oldukça keskin bir görüntüye sahiptir. Aracın iç kısmı ise oldukça geniş ve ferah. Eski serilere göre büyüyen ve gelişen bu modelde, eski seriler konusunda da deneyimliyseniz, iç kısmın ferah bir tasarıma sahip olduğunu fark edeceksiniz. Aracın dijital göstergesi ise 10.2 inç büyüklüğündedir. Volkwagen bu yeni modelde ön ve arka koltuklardaki açıları da eskiye göre iyileştirmiş. Jetta’nın, ortalama boya sahip yetişkinlere için gayet konforlu bir koltuk yapısına sahip. Aracın bagaj hacmi ise 510 L ve günlük ihtiyaçlarınız için gayet uygun. Aracın boyutları ise şu şekildedir:

  • Uzunluk: 4702 mm
  • Genişlik: 1799 mm
  • Yükseklik: 1459 mm
  • Aks Mesafesi: 2686 mm

Teknik Özellikler

Tüm Jettalarda olduğu gibi bu seride de 1.4 litrelik turbo beslemeli benzinli motor bulunmaktadır. Jetta’daki yeni özelliklerden biri Start/Stop tuşudur. Araç aynı zamanda 250 Nm’lik tork ve 148 bg’lik güce de sahip. Jetta’nın ağırlığı ise yaklaşık olarak 1350 kg’dır. Jetta; bağlantı, kavşak, geçiş gibi noktalarda ise oldukça çevik olan bir araçtır. Jetta’nın şehir içi, şehir dışı ve diğer koşullar için ortalama tüketim değerleri ise 7.8, 5.9 ve 6.9 l / 100 km civarındadır. Bu rakam Jetta’yı bu kategoride üst sıralara çıkartıyor. Aracın direksiyon tepkisi ve yol tutuş kalitesi de oldukça iyi bir düzeyde. Jetta, sağlam ve oturaklı bir araç olarak değerlendirilebilir. Aracın 8 ileri otomatik özelliğine sahip bir şanzımanı bulunuyor. Araca gelen diğer yeni özelliklerden birkaçı ise; çarpışma önleme teknolojisi, otomatik acil fren, adatif hız sabitleyici, çapraz trafik uyarılı kör nokta, şerit takip sistemi ve otomatik far kontrolü olarak sıralanabilir. Bu özellikler kullanıcılara daha güvenli bir sürüş sağlıyor.

Genel Değerlendirme

Jetta’nın bu serisinde eski serilere göre daha fazla özellik bulunuyor. Özellikle kullanıcılara daha konforlu bir sürüş ve yolculuk yaşatmak için iç hacim genişletilmiş ve koltuk mesafeleri uzatılmıştır. Güvenli araçlar günümüzde daha çok tercih edildiği için araca otomatik acil fren, çarpışma önleme teknolojisi gibi özellikler de getirilmiştir. İlk bakışta keskin hatlara sahip olan Jetta, oldukça da güçlü bir motora sahiptir. Jetta’nın yeni serisi hem dış görünüşüyle hem de özellikleriyle oldukça beğenilmiş ve araba tutkunlarından takdir toplamıştır.

17 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir