Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Son yıllarda en fazla tercih edilen yöntemlerden birisi de taksitle ev sahibi olmaktır. Bu yönteme genel olarak çok fazla birikmiş parası olmayanlar başvurmaktadır. Bu yöntem ile hem sıfır hem de ikinci el araç sahibi olunabilir. Taksitle almak isteyen kişiler için bazı markalar imkânlar sunarlar. Bu imkânlar dâhilinde, araba sahibi olmak isteyen kişilerin bankadan kredi çekmesi gerekebilir. Banka taksitlendirmeleri sayesinde araba almak isteyen kişiler araba sahibi olabilirler. Banka kredilerinin yanı sıra galerilerin sunmuş olduğu fırsatlardan faydalanarak da araba sahibi olabilmek mümkündür.

Taksitle Araba Alma Yöntemleri

Araba aldıran sistemler kullanılarak araba sahibi olabilmek mümkündür. Bu sistemleri genelde özel firmalar yürütmektedir. Hem de peşinat vermeniz gerekmeden araba alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fazladan peşin para vererek taksit ödemek kendinize kalmıştır. Böylece borcunuzu kısa sürede ödeyebilirsiniz. Taksitle araba isteyen kişilerin çoğunluğu birikmiş parası olmadığı için bu yönteme başvurmaktadır. Onun için önden birikmiş para vermelerine pek rastlanmamaktadır. Bu şekilde araba sahibi olmanızı sağlayan firmaların kendilerine göre farklı teminatları olabilir. Siz kendinize uygun olarak seçerek ona göre taksitle araba alma işlemlerinize başlayabilirsiniz.  Çoğu kişi taksitli araba alırken taksit sistemini tercih etse de, diğer seçeneklerde değerlendirilebilir.

Taksitle Araba Alma Yöntemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle ilk defa taksitle araba alan biriyseniz, detaylı inceleme yapmanız şarttır. Araçtan anlamayan kişiler seçim yaparken galericilerden ya da kaportacılardan yardım alabilmektedir. Böylece beğendikleri araç hakkında bilgi sahibi olabilirler. Ruhsat üzerindeki ve araç üzerindeki şase numarasını kontrol etmeniz önemlidir. Çünkü bu numaralar farklıysa, bu o aracın çalıntı olduğunun göstergesidir. Aracı almadan önce mutlaka test sürüşü yaparak fren, vites, el freni gibi parçaları test etmelisiniz. Ayrıca direksiyona da çok dikkat etmelisiniz. Bunun için 2-3 kilometrelik deneme sürüşleri yeterli olabilir. Aracı beğendiyseniz mutlaka sabah görmelisiniz. Çünkü geceleri aracım kusurlarını görme şansı bulamazsınız. Bu da sonradan pişmanlığa sebep olabilir. Yanınızda araçtan anlayan bir kişiyi götürerek bakmanızda avantajlı olacaktır.

Taksitle Araba Alırken Hangi Belgeler Gerekir?

Araç almak isteyen kişilerin, aracı almaya gittiğinde üzerinde olması gereken belgeler vardır. Bunlardan en önemlisi kimlik kartıdır. Bununla birlikte, ikamet kâğıdı ve bilgilerin doğruluğunu kanıtlayan detaylayan  bir kâğıt olması gerekmektedir. Özellikle ikinci el bir araç alma ya da başkasından alma işlemi gerçekleştirmiyorsanız, bu belgelerin olması zorunludur.

Taksitle Araba Almak Avantajlı Mı?

Taksitle araba almak birçok yönden avantajlıdır. Herkesin araba sahibi olma isteği vardır fakat bunu yapabilecek toplu paraya sahip değildir. Bunun için bu yöntem son derece avantajlıdır. Arabayı satın alan kişiler kadar satıcılar da bu durumdan çok avantajlıdır. Araçları ellerinden çıkarma imkânı bulurlar. Taksitle araba isteyenler ellerinde birikmiş para varsa bunu satın alma işleminde kullanmalıdır. Böylece borçları daha kısa sürede bitmektedir. Araçların için hiç peşinat alma yan galeriler sayesinde herkes kısa sürede araba sahibi olabiliyor. Araba işleminizi yapacağınız zaman, alacağınız galerinin senet yapması gerekmektedir. Galerilerde pazarlık yapma imkânınızda olduğu için, arabayı daha karlı bir şekilde alabiliyorsunuz. Peşinat alarak araba satan firmalar sizin için kendi adına bankaya borçlanır ve kredi alırlar. Sizden aldıkları parayla da krediyi öderler. Sizden kredileri alırken de senet karşılığında alırlar. Her iki yönünde avantajı mevcuttur. Aracınızı aldıktan sonra noterden rehin ve noter masraflarını da ödersiniz. Böylece sizde artık bir araç sahibi olursunuz. Satılan araca satın alınamaz şerhi koyulduğu için, bu araç tekrar satılamamaktadır. Sizde avantajlı olarak aldığınız aracı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

21 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir