Kasko Sigortasında Coğrafi Sınırlama Var mı

Kasko Sigortasında Coğrafi Sınırlama Var mı

Kasko Sigortasında Coğrafi Sınırlama Var mı

Kasko sigortası önlem amaçlı yapılan bir işlemdir. Herhangi bir zorunluluğu bulunmayan isteğe bağlı olarak yapılan bir tür sigortadır. Motorlu kara taşıtlarının kendi isteği dışında çeşitli nedenlerden dolayı hasara uğraması, çalınması ya da yanması durumunda sigorta yaptıran kişiye sigorta tazminat ödemek zorundadır. Sigorta bu amaçla yaptırılır. Sigortalı kişinin talebi doğrultusunda ek teminatlar yapılarak genişleme sağlatılabilir. Bu genişletme; hasar ikame teminatı, ferdi kaza teminatı ve ferdi kaza deprem teminatı gibi teminatlar en çok bilinen teminatların başında gelir. Kasko sigortasının amacı kişinin maddi olarak uğradığı hasarı karşılanmasıdır. Hatta belirli nedenlerden dolayı aracın sıfırı verilebilir.

Teminat Verilebilen Kasko Sigortası

Kasko sigortası araç sahibi için büyük önem taşır. Aracın çeşitli nedenlerden dolayı hasar kaybı yaşaması hem maddi hem de manevi olarak can sıkar. Bunun için kasko sigortası yapılması avantaj sağlar. Kasko sigortası şu durumlarda karşılanır

  • Motorlu taşıdın karayolunda hareket halindeyken, motorsuz araç ile çarpışma durumunu
  • Aracın hareket sırasında ya da durma durumunda sigortalı araca herhangi bir cisim hasar verecek şekilde çarpma durumunda, devrilmesi gibi durumlarda
  • Üçüncü kişiler tarafından kötü amaçla yapılan davranışlar
  • Motorlu aracınızda çıkan yangın
  • Aracınızın çalınma durumu ya da çalınmaya kalkınması durumu

Bu saydığımız risk grubu veya birden fazlasına teminat verilebilir.

Kasko Sigortası Ne Kadar Sürer

Kasko sigortası başlangıcı Türkiye sınırlarında halinde geçerlidir. Sigorta yapıldığı günün saat 12:00’de başlayarak yılın 365 günü devam ederek başlandığı saatte sona erer. Türkiye ne yazık ki her yıl binlerce kişiyi trafik kazalarında yaşamını yitiriyor. Bu oranları göre alacak olursak trafik sigortası yaptırmanın ne kadar önemli olduğunu düşünmek gerekir. İnsan hayatını ve aracınızın güvenliğini sigorta yaptırarak sağlayabilirsiniz.

Kasko Sigortası Neden Tercih Yaptırılır?

Hayat insanın yaşamını sürdürdüğü bir yaşamdır. Hayatınızı önleme alarak kasko sigortası yaptırmak önemlidir. Çünkü insanın başına ne zaman ne geleceği belli değildir. Motorlu taşıtlar pahalı ve kaliteli malzemelerden üretiliyor. Hatta dayanıklı olarak isimlendiriliyor. Aracın kaza yapması maddi olarak hasar kaybı yaşamanıza olanak tanır. Bu sebepten dolayı kasko sigortası yaptırmak sizin yararınıza olanak tanır.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir