Kaliteli Organizasyonlar İçin Nokta Organizasyon

Kaliteli Organizasyonlar İçin Nokta Organizasyon

Kaliteli Organizasyonlar İçin Nokta Organizasyon

Kaliteli organizasyonlar için nokta organizasyon; Düğün yada etkinliğinizin kaliteli ve güzel görünmesi için davetlilerinizin düğün alanına geçmeden önce ilk olarak göreceği giriş bölümlerinde yapacağınız küçük düzenlemelerle hoş bir ilk izlenim bırakabilirsiniz. Genellikle aile büyüklerinin gelen konukları karşıladığı giriş bölümleri ister kapalı isterse dış mekanda olsun çiçekler, kumaşlar, mumlar ve diğer malzemeler ile kolayca estetik bir görünüm kazanabilir. Giriş süslemeleri için dikkat etmeniz gereken en önemli konu içeride kullanıldığınız renklere ve düğünün temasına sadık kalmanız.

Girişler İçin Dekorasyon Önerileri

  1. Girişe bir stand üzerine anı defteri koyabilir ve konuklarınızın sizler için birer hatıra yazısı yazmasını sağlayabilirsiniz.
  2. İkinizin çok büyük bir resmini girişe yerleştirebilir ve davetlilerin resmi imzalamasını ve küçük notlar yazmasını isteyebilirsiniz.
  3. Dış mekânda, hava karardıktan sonra bir organizasyon düzenliyorsanız girişi meşaleler ile aydınlatabilirsiniz.
  4. Yine dış mekânda ve gece ise girişte stantlara varsa ağaçlara asılmış mumlu fenerler ile davetlilerinizi karşılayabilirsiniz.
  5. Yukarıdaki düzenlemeyi iç mekânlarda saksı içinde küçük ağaçlara mumlu fenerler asarak da yapabilirsiniz.
  6. Düğün alanına girişte merdiven bulunuyorsa merdivenlere su doldurulmuş küçük kâseler içinde taze ve renkli çiçekler koyabilirsiniz.
  7. Girişte bulunan tırabzan, merdiven, kapı ve diğer alanları taze çiçeklerle ve kumaşlarla süsleyebilirsiniz.
  8. Mekâna kapıdan giriliyorsa kapının sağına ve soluna içerideki renklerle uyumlu balon kümeleri yerleştirebilirsiniz.

Geleneksel olarak düğüm mekân süslemeleri olan çiçekler, talep üzerine masa sandalye kiralama hizmetinde sandalye giydirme ve masa süslemelerinden çok hoşlanmıyorsanız bu düğünüzde hiç bir dekorasyon olmayacağı anlamına gelmez.

Farklı süsleme metotları üreterek yapmış olduğunuz organizasyona gelecek olan konuklar için hem farklı hem de onları şaşırtacak cinsten bir mekan elde edebilirsiniz. Bu yazımızda geleneksel düğün süslemeleri yerine kullanabileceğiniz farklı süslemeler ile ilgili bir kaç fikir vermek istedik. Ayrıca açılış organizasyonu ve sünnet düğünü organizasyonu gibi pek çok etkinlikte buradaki yöntemlerden yararlanıp kendinize harika şeyler çıkarabilirsiniz.

Düğün Organizasyonu
Düğün Organizasyonu

Aşağıda yer verdiklerimiz ilk olarak aklımıza gelen süsleme alternatifleri. Siz bunlara onlarca daha farklı ve hoş fikir ekleyebilirsiniz.

Alternatif Düğün Süsleme Fikirleri

Görsel Aşk

Düğün mekânı girişine, üzerine süslemelerle oluşturulmuş fotoğraf çerçeveleri bulunan, sizin ve nişanlınızın fotoğraflarının yer aldığı büyük bir pano yerleştirebilirsiniz. Fotoğraf panosuna isterseniz her iki taraftan aile büyüklerinin, anne babaların sizle çekilmiş fotoğraflarını da ekleyebilirsiniz.

Meyve Piramidi

Davetlilerinizin oturduğu masalara çiçek yerine silindir vazolara doldurulmuş rengârenk mevsim meyvelerinden oluşan bir süs koyabilirsiniz. Eğer bu bir yaz düğünüyse masanızı deniz kabukları, minareler, deniz taşları ile süsleyebilirsiniz.

Nikâh Şekeri Yerine Balık

Düğünlerde nikâh şekeri hediye etmek yerini yavaş yavaş alternatif ürünlere bırakmaya başladı. Benim şahsen en çok sevdiğim nikâh şekeri alternatifi sivil toplum kuruluşlarının fidan dikim projelerine bağış yapmak. Her fidan için size sertifika veriyorlar ve sizde bu sertifikaları konuklarınıza dağıtabiliyorsunuz. Daha ilginç bir fikir olarak küçük, estetik cam kaplarda bir tatlı su balığı hediye edebilirsiniz. Özellikle çocuğu olan konuklarınız bu hediyeye bayılacaktır. Bunun nasıl olacağı konusunda akvaryum ve balık satışı yapan dükkânlarla konuşabilirsiniz.

Doğal Süsler

Eğer sonbahar ya da aylarında evlenecekseniz ve düğününüz kapalı bir mekanda düzenlenecekse doğal taşları, yaprakları, kozalakları doğal süsleme malzemeleri olarak kullanabilirsiniz. Bu ortama daha romantik bir hava katacaktır. Dekorunuzu büyük mumlar ile destekleyebilirsiniz.

Şarap Şişesinden Gaz Lambası

Dış mekânda bir düğün organizasyonu yapıyorsanız romantik bir aydınlatma için mumlu fenerler, gaz lambaları kullanabilirsiniz. Rengârenk şarap şişeleri çok kolay gaz lambasına dönüştürülebilir. Yine böyle loş bir aydınlatma düşünürseniz cam kâseler içerisinde su üzerine yerleştirilmiş yüzen tea-light mumlar kullanabilirsiniz.

Açık Büfe Yemek Organizasyonu İçin

Açık büfe yemekli organizasyon; Açık büfe düğün yemeği ya da herhangi bir organizasyon düzenlemek görünüm olarak göze hoş gelecektir ve servis elamanlarının sayısı daha az olacağı için catering hizmetleri açısından tasarruf yapmanız veya servis elemanlarına vereceğiniz ücreti yemek ve içeceklere ekleyerek konuklarınıza daha mükellef bir açık büfe sunmanız mümkün.

Açık büfe bir sergi açılışı, düğün yemeği, piknik organizasyonu, toplantı ve diğer durumlarda kullanılmak üzere çıkabilecek olası aksiliklere karşı her şeyin eksiksiz olmasını sağlamak için sizler adına bir liste hazırladık.

Mekânın şekli ve konumu masaların yerleştirilmesi açısından oldukça önemli. Masaları girişten mümkün olduğunca uzağa kurmaya çalışın ki giriş yapan konuklar boğucu bir ortamla karşılaşmasın. Geniş bir alandaysanız masalar merkeze kurulabilir. Mümkünse boşalan açık büfe yemek servislerinin yeniden doldurulmasını kolaylaştırmak adına catering hizmeti firmasının konuşlandığı alana yakın bir yere masaları yerleştirebilirsiniz.

Açık büfe için kullandığınız masa örtülerinin temiz ve özenle yerleştirilmiş olmasına dikkat edin. Yere kadar uzanan örtüler masa altlarında oluşabilecek kötü görüntüyü kapatacağı için tercih edebilir. Masaların kenarlarını ışıklarla ve dekoratif süslerle donatarak daha estetik görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bazı ürünleri diğerlerinden farklı boylarda daha yükseğe yerleştirebilirsiniz. Bunun için masalarda kullandığınız kumaşlara ve kutulara ihtiyacınız olacaktır. Dökülmesi olası ve devrildiğinde can yakabilen sıcak yemekler yerine soğuk mezeleri, meyveleri bu yüksek kutuların üzerine yerleştirmenizi öneririz. Farklı boylardaki bu yiyecekler büfenize derinlik katacaktır.

Büfenizin boş kalan kısımlarında özellikle akşam üzeri ve gece düzenlenen organizasyonlarda küçük kaseler içinde suda batmayan mumlar kullanabilirsiniz. Mumların yemek alırken konukların çok yakınında ve kollarının altına gelmediğinden emin olun. Gündüz ise mum yerine taze çiçekler güzel görünebilir.

Birden fazla masa ile servis verecekseniz her servis masasında çatal, bıçak, kaşık, tabak ve peçetelerin olmasına özen gösterin. Kalabalık bir organizasyonsa ve tabaklar tek bir masadaysa önünde kuyruk oluşabilir. Burada bir diğer seçenekte bir masayı tamamen çatal, bıçak, kaşık, tabak ve peçeteye ayırmanız olabilir.

Masalara serdiğiniz masa örtülerinin ütülü olmasına dikkat edin. Eğer bu bir düğün organizasyonuysa düğün pastasını asla açık büfeye koymayın.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir