İşte Yepyeni Tasarım İle Bmv 1 Serisi

İşte Yepyeni Tasarım İle Bmv 1 Serisi

İşte Yepyeni Tasarım İle Bmv 1 Serisi

BMV’nin ikonik bir böbrek tasarıma sahip olan ön ızgarası otomobil tarihinde ilk defa bu seride birleşme gösteriyor. Göze daha fazla büyük görünen ve sanki tek parçaymış gibi algılanan ön ızgara sayesinde yenilik kazanmış bir tasarım olduğunu gösteriyor.

Araca önden bakıldığında bir köpek balığı burnunu anımsatıyor. Çok abartılmamak kaydı ile özenle yapılmış hassas çizgiler, kendine hayranlık bıraktıran yüzey, ona bakıldığında atletik bir yapıya sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Yeni BMV 1 serisine arkadan baktığımızda dikkat çeken bir unsur da şişkin çamurluklar oluyor.

Bu çamurluklar sayesinde yolda giderken gösterişli bir duruş sağlamakta ve göze çarpan omuz çizgileri oluşturuyor. İki parçadan oluşan arka lambalar, ince tasarımı ve geriye doğru dönen tasarımı ile araca çok modern bir hava katıyor.

Ayrıca opsiyonel ful LED arka lamba, yan taraftan dikkat çekici bir şekilde uzanıp L formu tasarımının yenilenmiş bir versiyon olarak dikkat çekiyor. Aracın alt kısmına bakıldığında göze mükemmel bir şekilde görünen egzoz çıkışları oluyor. Estetik yapısı sayesinde otomobile sportif bir görünüm sağlıyor.

BMV 1 Serisinin İç Tasarımı

İç mekân tasarımı konusunda oldukça yenilik gösterilen bu otomobilde ilk defa panoramik camlı tavan kullanılıyor. Yapımında kaliteli malzemelerin kullanıldığı panoramik cam tavan sayesinde araç içerisine ferahlık katıyor.

Otomobil içerisinde bulunan 6 farklı renk seçeneği bulunan LED aydınlatma ile iç mekânı baştan aşağı yenilik kazandırarak atmosferinin değişmesine yardımcı oluyor. Hem koltuklarda ve direksiyon üzerindeki ısıtma ve soğutma sistemleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca ön panelde akıllı cep telefonlar için bulunan kablosuz şarj ünitesi ile ek bir hizmet sunuyor.

Teknoloji Dünyasının Araç İçine Yansıması

İşletim sistemi olarak 7.0 ı kullanan Yeni BMV 1 serisi tercihe bağlı olarak eğlence ve bilgi amaçlı kullanılmak üzere tasarlanan direksiyon arkasında ve konsol üzerinde bulunan 10.25 inç büyüklükte iki ayrı ekranı hem sesli ve hem de el hareketiniz ile kontrol edebileceksiniz.

Özelliklere ek olarak kullanıcıların gözlerini yollardan ayırmadan bilgileri görebilmesini sağlayan 9,2 inç tam rekli Head-Up Display seçenek olarak sunuluyor.

Yeni Bmw 1 Serisi Motor Seçenekleri

Premium Line, Sport Line, M sport adında 3 ayrı model seçeneğini farklı donanımlar kullanarak BMW serisine katıyor. Yeni BMW 1 serisi Türkiye de hem benzinli ve hem de dizel motor seçenekleri ile iki farlı modelde piyasaya sürülerek alıcıların tercihlerine sunulacak.

Firmanın motorlarının büyük bir dinamik yapıya sahip olduğu zaten bilinmekte ve bu BMW Efficient Dynamics grubuna yeni katılan iki motor bulunuyor. Bunların birincisi 115 beygir güce sahip olan motor 116 d oluşturmakta. 1.5 lt hacme sahip benzinli motor seçeneği de toplamda 140 beygir lik bir güce sahip. Yeni BMW 1 Serisinin yeni tasarımları olan bu araçlar kullanıcılarına son teknoloji ile tasarlanmış 7 ileri vites ve çift kavramalı Steptonic şanzıman tercihleri ile Türkiye’de alıcıları ile buluşacak.

Güvenlik Konusunda Son Derece İddialı

Yenilik kazandırılarak üretilen Yeni BMW 1 serisinde sürüş destek sistemi kompakt sınıfta ilk defa sunulmakta. Sistemin belirli özelliklerini saymak gerekirse, ultrasonik sensor ve radarlar sayesinde toplanabilen kamera görüntüleri ile araç içerisinde bulunan yolcuları tehlikelerden korumak amaçlı uyarabiliyor ve sürücüye doğru frenleme yapma olasılığı sunarak kaza riskini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Ayrıca trafikte bulunan bisikletli sürücüleri dikkat etmeniz konusunda sizleri uyarırken şehir içerisinde oluşabilecek ani fren ile çarpışma ve yayaların geçişlerini de uyarma özelliğine sahiptir. Sistem özelliklerine hız sabitleyici şerit değiştirme uyarısı yapan sürücü asistanı ve çapraz trafik uyarıları ile güvenliği üst sıralara taşıyor.

 

34 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir