İşte 2020 Model Cupra Ateca!

İşte 2020 Model Cupra Ateca!

İşte 2020 Model Cupra Ateca!

Yeni Cupra Ateca, bir dizi kozmetik revizyon ve yeni 9.2 inç dokunmatik ekran dahil olmak üzere birkaç teknoloji güncellemesine sahip…

Bu yeni çıkan Cupra Ateca. Benzer tasarım güncellemeleri ve teknoloji yükseltmeleriyle güncellenmiş standart SEAT Ateca’yı showroomlara uyar. Ağustos ayında satışa sunulacak ve ilk teslimatların yaz sonuna gelmesi bekleniyor.

Kozmetik revizyonlar, bir çift taze LED far, yeni bir ön tampon, güncellenmiş bir petek radyatör ızgarası ve daha büyük bir dört çıkışlı egzoz sistemine sahip yeni bir arka difüzör ile sınırlı olarak oldukça kısıtlanmıştır. Alıcılar ayrıca bazı bakır renkli rozet ve yeni kaydırma gösterge ampulleri ile birlikte standart olarak 19 inç alaşım jant seti alırlar.

İçinde, yeni bir 10.25 inç dijital gösterge paneli ve Apple CarPlay ve Android Auto desteği olan 9.2 inç bilgi eğlence ekranı var. Eski araba gibi, alıcılar spor koltuklar, Alcantara döşeme, alüminyum pedallar, bakır renkli kaplama, Cupra markalı su birikintisi aydınlatması ve dört USB C bağlantı noktası alır.

Standart olarak geliştirilen Ateca’da olduğu gibi, yeni Cupra Ateca’da SEAT’ın doğal dil komutlarını daha iyi anlayabileceği geliştirilmiş bir ses tanıma sistemi de bulunuyor. Alıcılar ayrıca yeni SEAT Connect akıllı telefon uygulamasını indirerek arabanın kapılarını uzaktan açabilmelerini, hız uyarılarını ayarlayabilmelerini ve araçlarının yerlerini kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Yedi vitesli çift kavramalı şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemine benzeyen, giden modelle aynı turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli benzinli motorla çalışıyor. Güç ve tork değerleri 296bhp ve 400Nm’de aynı kalır, bu da 0–62mph’lik bir süre 4,9 saniyelik ve 153mph’lik bir maksimum hız sağlar.

Cupra, Ateca’nın direksiyon ve gaz tepkisini yeniden kalibre ettiğini ve eski modelde olduğu gibi aktarma organlarında SUV’un sönümlemesini, motor özelliklerini ve direksiyon ağırlığını ayarlayan dört seçilebilir sürüş modu bulunuyor. Alıcılar ayrıca isteğe bağlı olarak 18 inç havalandırmalı Brembo frenlere sahip olabilir.

Çarpışma öncesi yardım ve tahmini uyarlanabilir hız sabitleyici de dahil olmak üzere bazı ekstra güvenlik teknolojileri de vardır. Alıcılar ayrıca, otoparkların etrafında manevra yaparken aracın çevresini izleyen ve sistem başka bir araba, bisikletçi veya yaya tespit ettiğinde fren uygulayan yan çıkış yardımı alırlar. Sistem yolda 70 metreye kadar mesafedeki araçları tespit edebilir.

24 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir