Honda Civic Sedan 1,5 Manuel İncelemesi

Honda Civic Sedan 1,5 Manuel İncelemesi

Honda Civic Sedan 1,5 Manuel İncelemesi

Türkiye’de çok satan otomobillerin başında gelen Honda Civic, 2019 yılında tanıtımını yaptığı yeni aracı Honda Civic Sedan 1.5 manuel aracını görücüye çıkardı.

Japon devi Honda, yeni aracının sloganını “içinde fazlası var” olarak belirleyerek piyasaya çok iddialı bir giriş yapma peşinde. Güvenliği ve sürüş konforu ile ön plana çıkan araç kullanıcıdan tam not alacak gibi.

Müşterilerine 4 farklı renk seçeneği sunan yeni Honda Civic Sedan, aynı segmentte rakipleri olan Toyota Corolla ve Skoda Octavia gibi araçların tahtını sarsacak gözüküyor.

Motor Özellikleri

Kullanıcıya birbirinden farklı motor seçenekleri sunan Honda Civic, 1.5 benzinli seçeneği ile 4 silindir olarak üretilen motor ile tam 174 beygir güç ve 220 Nm tork üretiyor. 8.0 sn/100 km hızlanma değerine sahip olan aracın kalıbına göre performansı son derece olumlu gözüküyor.

Dış Görünüş Özellikleri

İddialı bir sloganla piyasaya giriş yapan Honda Civic, sedan ve hatchback modelleriyle Türkiye’de alıcının beğenisine sunuldu. Klasik Civic görünümünden çok da uzaklaştığı söylenemeyen araç, keskin çizgilerinin şıklığı ve C şekilde tasarlanmış stop lambaları ile göze çarpıyor.

4 farklı renkle piyasaya çıkan araç, kozmik mavi, artik beyaz, kristal siyah, gümüş gri ve bordo siyah renk seçenekleri ile göz alıcı duruyor. Araç, genel anlamda spor ve şık bir tasarıma sahip gözüküyor. 17 inç siyah jantlar araca hoş bir görüntü kazandırmış. Hondanın klasikleşen agresif görüntüsü bu modelde de kendisini gösteriyor.

Otomatik açma kapama özellikli led farların şıklığı gözden kaçmıyor. Ayrıca arka farların C şeklindeki tasarımı da araca ayrı bir hava katıyor.

İç Tasarım Özellikleri

5 kişilik deri koltuk döşemeleri ile rahat ve huzurlu bir ortam sağlayan aracın koltuklarının zarafeti muhteşem gözüküyor. Tüm koltuklarda bulunan koltuk ısıtma özelliği sayesinde tüm yolcular kısa sürece ısınabiliyor.

Çok büyük olmasa da araçta bulunan 7 inç büyüklüğündeki multimedia sistem android ve ios destekli olması sebebiyle araca güzel bir özellik katmış durumda.

Araçta yer alan 12 V USB girişini 10 hoparlörlü 450 W ses çıkışlı ses sistemi tamamlıyor. Araçta bulunanlara kalite ve yüksek ses anlamında güzel dakikalar yaşatacak sistem kullanıcıdan tam not alıyor. Geniş bagaj hacmi ile heybetinin hakkını veren araç, büyük bir ailenin ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak gibi.

 

 

Güvenlik Özellikleri

Honda Civic’in güvenlik ekipmanlarını incelediğinizde içinde fazlası var sloganının büyük oranda güvenlikle ilgili olduğunu anlayabiliyorsunuz. Rakiplerinden güvenlik anlamında bir adım öne çıkan yeni Civic, sizin ve ailenizin güvenle binebileceği bir araç olduğunu ispatlamış gözüküyor.

  • Şerit Takip Sistemi aracılığı ile aracın aynı şeridi takip etmesi, şeritten sapma durumunda sürücünün sesli olarak ikaz edilmesi özelliği araca renk katıyor. Aynı sistem, şerit koruma ve şeritte tutma özelliklerini de destekliyor.
  • Acil Fren Sistemi sayesinde çarpışma anında hasarın ve can kaybının minimize edilmesi hedeflenmiş.
  • Kör nokta uyarı sistemi aracılığı ile aracın her yönüne hâkim olmanız sağlanıyor.
  • Çapraz trafik uyarı sistemi,  ön ve arka tampon üzerinde yer alan sensörler yardımıyla yolun kontrol edilmesini ve sürücünün dijital ekran ve sesli yöntemle ikaz edilmesini sağlıyor.
  • Yorgunluk tespit sistemi aracılığı ile sürücünün dikkati dikiz ayna üzerindeki kamera sayesinde sürekli kontrol edilmekte, emniyetsiz bir durumda sesli olarak ikaz edilmektedir.
  • Akılı Hız Limit Sistemi ile trafik işaretleri tanınarak yolun özelliğine göre belirlenmiş hız limitlerinde aracın emniyetle seyir halinde olması sağlanmaktadır.

Düşük Hızda Araç Takip Sistemi yardımıyla araç, hızını öndeki araca göre ayarlayabilmekte, ne zaman hızlanıp ne zaman yavaşlayacağına öndeki aracın hızına göre karar vermektedir.

 

 

26 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir