Haval Big Dog tasarımı kadar adıylada akılda kalacak!

Haval Big Dog tasarımı kadar adıylada akılda kalacak!

Haval Big Dog tasarımı kadar adıylada akılda kalacak!

Yakın dönemde tanıtılan en ilgi çekici SUV modellerinden birisi olarak dikkatimizi çeken Haval Big Dog, nitelikleriyle hiç fena sayılmayacak bir düzeyde.

Çin merkezli Great Wall Motors tarafından 2013 yılından beridir SUV odaklı araçlarıyla kullanıcılara alternatifler sunan Haval markası, adım adım kendisini ileriye taşıyor.

Nispeten daha uygun fiyatlı pazarlarda satışa sunulan modelleriyle pazar payını artıran markanın 2020 model yılıyla yeni bir ismi rekabete dahil oldu.

Dış basında radarımıza takılan Haval Big Dog modeli, geleneksel modellerden akıllarımıza kazına köşeli forma sahip tasarım çizgileriyle ilgi çekecek gibi görünüyor. Aracın kokpitinde de kullanılan bu formu yeni nesil Citroen modellerinden de anımsamak mümkün.

Haval Big Dog teknik özellikleri

Çin’de Haval DaGou adıyla satılacağı açıklanan modelin isim belinlenme sürecinde halka açık bir anketin baz alındığı da dikkat çeken detaylar arasında.

Bu yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek Ford Bronco Sport ile de benzer bir tasarım diline sahip olduğu görülen modelde kare formunun içerisine entegre edilen yuvarlak farlar, çekme kancalarına sahip hacimli bir ön tampon, jantlar ve arazi lastikleri fabrika çıkış parçalar arasında çizgileri modifikasyon gibi gösteriyor.

Big Dog’un arkadasında kullanılan stop lambası tasarımı da en az aracın kendisin kadar karakteristik.

Aracın tanıtımıyla birlikte ebatsal verileri de netleşti. Yerel basına yansıyan rakamlara göre araç; 4.620 milimetre uzunluğa, 1.890 milimetre genişliğe ve 2.738 milimetre aks mesafesine ve 200 milimetrelik yerden yükseklik değerine sahip. Big Dog’un kaputunun altında ise iki motorun sunulacağı anlaşılıyor. Birinci pakette, 168 beygir güç ve 285 Nm tork üreten 1,5 litrelik makine öne çıkarken, ikinci seçenekte ise 221 beygir güç ve 385 Nm tork üreten 2.0 litre tercih edilebiliyor.

Kaynak: Log Dergisi’nin web sitesinden alınmıştır…

28 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir