Citroén C3 Aircross İncelemesi

Citroén C3 Aircross İncelemesi

Citroén C3 Aircross İncelemesi

Citroen C3 Aircross, kalabalık ve sıkıcı şehir trafiğinde sürücüsüne rahat bir kullanım sağlayabilen boyutları ve aynı zamanda şirin görünümü sayesinde herkesin ilgisini çekiyor.

Citroen C3 Aircross Tasarım Olarak Neler Sunuyor?

Citroen C3 Aircross yolların haylazı olarak nitelendirebiliriz. Ona bindiğinizde şirin tasarımı sayesinde neşeli ve eğlenceli bir sürüş elde edeceksiniz ve çevrenin bakışlarını üzerinize çekmeyi başaracaksınız. Citroen yapısına baktığınız zaman tasarımı ile zaten kendini açık olarak belli ettiriyor. Yapılan bu yenilik içeren tasarımında yuvarlak biçimindeki hatları ve köşe hatlarını aynı anda kullandığı görülüyor. Yapılan bu hat sanatını aynı anda kullanmak oldukça zor olsa gerek ama görünen o ki Citroen için hiç de zor olmamış.

Çift krom şerit ile amblem üzerine uyarlanan farlar görüntü açısından sanki silik kaldığı görülse de aslında bu detay aracın geniş bir hacme sahip olduğu vurgulanmış. Çok şık bir görünüme sahip olan sis farlara ise renkli çerçeveler kullanılmış ve köşeli tasarımı ile dikkat çekiyorlar. Kaput bölümüne yakın bir biçimde dizayn edilen LED ışıklara karşı standart farlar biraz daha aşağıya doğru entegre edilmiş ve sanki sis farı görünümü sağlanmış. Ortada bulunan sportif görünüme sahip büyük hava kanalları bulunuyor.

Aşağıya doğru baktığımızda ise tampon kısmının en alt bölümünde yer alan koruyucu parça sayesinde Citroen C3 Aircross, Kompakt SUV sınıfında olmasını başarıyor. C3 Aircross arka taraftan incelendiğinde geniş omuzları ve güçlü yapısı sayesinde kendini ön planda olmasını sağlıyor. C-Aircross Concept ailesinin kullandığı üç boyut görünümüne sahip spot lambaları farklı bir hava katıyor. Kendine has stop lambaları, bagaj kapağının parlaklığı ve orada yer alan C3 Aircross logosunun parlak siyah görüntüsü ile bir bütün halinde.

Citroen C3 Aircross İç Mekan Özellikleri

Dış görünümündeki sevimliliği ile yaşam alanına renk katıyor olduğunu görülüyor. Çok farklı iç tasarımı sayesinde alışıla gelmiş iç tasarımını sizlere unutturuyor. Beklenildiği gibi yaşam alanı olarak kendi ailesinden biri olan C3 ten çok sayıda detaylar görünüyor. Sadece ufak bir dokunuş yapılarak farklı bir tasarım görünümü elde edilmesi sağlanmış. Bu yapılan değişiklikler kullanış bakımından da verimlilik sağlaması gayet güzel.

Mesela vites kolunun önünde bulunan bardaklığın alt bölümü çıkartılıp derinlik oranı arttırılabilmektedir. Eleştirmek gerekirse Kokpit yapımında kullanılan malzemenin kalitesi istenilen seviyede görünmüyor. Görselliği ile dikkat çeken bir diğer parçası ise geniş dokunmatik ekran, sistemsel olarak tüm ayarların merkezi olarak tasarlanmış ve standart bir şekilde sunulmuş. Görüş açısı ve ergonomikliği modern araçlara göre gayet uygun. Aracın içinde muhteşem konfora sahip koltuklar ve kabinin genişliği sayesinde kendi sınıfının en geniş iç hacme sahip araç olarak kendini kanıtlıyor.

Hatta bu konuda kendisinden beklenilenden fazla iyi iş çıkartıyor. Bir birinden bağımsız olarak tasarlanan kaydırılabilir arka koltuklar sayesinde bagaj hacmi 410 lt ile 520 lt olarak değişkenlik gösterilebiliyor. Segmentleri arasında sadece kendinde bulunan panoramik cam tavanı sayesinde tercih edilebilme konusunda büyük fayda sağlıyor.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir