BMW ve Mercedes Otonom otomobil ortaklığını beklemeye aldı

BMW ve Mercedes Otonom otomobil ortaklığını beklemeye aldı

BMW ve Mercedes Otonom otomobil ortaklığını beklemeye aldı

Alman firmaları daha önce “karşılıklı ve dostane bir anlaşma” sonrasında duraklatılmış olan Seviye 4 kendi kendine sürüş sistemleri üzerinde birlikte çalışmayı kabul etmişlerdi.

BMW ve Mercedes, Seviye 4 özerk otomobillerini “beklemeye” aldıklarını görecek ortak bir proje yerleştirdiler.

Firmalar, 2024 yılından itibaren özel müşterilere sunulacak olan Seviye 4 kendi kendine sürüş sistemleri için bir geliştirme programı üzerinde işbirliği yapıyordu. Bu planlar artık duraklatıldı ve iki şirket “kapsamlı inceleme” nin ardından kendi bireysel yollarına gidiyor. .

BMW ve Mercedes, bu alanda şirkete “karşılıklı ve dostane anlaşma” ile karar verilmesinin altını çizmek üzereyken, işletmelerini daha sonraki bir tarihte “devam ettirebilirler”. Firmada yaklaşık 1.200 çalışan proje üzerinde birlikte çalışıyordu.

Şirketler tarafından yapılan açıklamada, “mevcut iş ve ekonomik koşulların” program için “zamanlamanın doğru olmadığı” anlamına geldiği belirtildi. Koronavirüsün neden olduğu küresel yavaşlama birçok firmanın kalkınma alanlarını yeniden gözden geçirmesine neden olurken, bazı şirketler otonom projeleri başka nedenlerle geri çevirdi veya revize etti.

Audi, daha önce yasal ve teknolojik zorluklar nedeniyle mevcut A8’de Seviye 3 özerkliğini hedeflemediğini açıklarken, Ford kendi kendine sürüş alanında şimdiye kadar yükselen beklentilerini azalttı.

Seviye 4, “yüksek” bir otomasyon seviyesi olarak kabul edilir ve belirli koşullar karşılandığında araçların kendilerini sürmesine izin verir. İptal edilen BMW ve Mercedes projesi, otoyollarda ve otoyollarda kendilerini sürdürebilecek araçlar geliştirmeye çalışıyordu.

Seviye 5 dolu, tüm alanlarda ve koşullarda çalışan kapıdan kapıya otomasyon – her ne kadar bu firmaların anlaşması kapsamında olmasa da ve bazı endüstri uzmanları 5. Seviyenin yıllarca değil, onlarca yıl olduğunu tahmin ediyorlar.

BMW yönetim kurulu üyesi Klaus Fröhlich, şirketinin “son derece güçlü sensörleri ve bilgi işlem gücünün” BMW’yi müşterilerimize uzun yıllar boyunca ihtiyaç duydukları şeyi sunmak için mükemmel bir konuma getireceğini söyledi. ” Bu arada, Mercedes’den Markus Schäfer: “Şu anda otomotiv sektörü dışındaki ortaklarla başka olasılıklar da duyuyoruz.”

Sizce otonom otomobiller otomobilin geleceği mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin …

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir