BMW 4 Serisi Muhetşem tasarımıyla görücüye çıktı!

BMW 4 Serisi Muhetşem tasarımıyla görücüye çıktı!

BMW 4 Serisi Muhetşem tasarımıyla görücüye çıktı!

Oh oğlum, oh oğlum, oh oğlum. O sonunda burada. BMW meraklıları nefeslerini tutuyor ve 2021 BMW 4 Serisi’nin sonunda yeni ızgara tasarımının neye benzediğini görmesini bekliyorlar. İşte burada ve aynı meraklıların birçoğunun rahatlama için nefes alması ihtimali var.

Bu yeni 4 Serisi’nin öncüsü olan BMW Concept 4, ilk çıkışını gerçekleştirdiğinde, tasarımı tamamen ızgarasını çevreleyen büyük miktarda eleştiriyle karşılandı. O zamanlar, modern bir BMW’den gördüğümüz, X7’den bile daha çirkin olan en çirkin ızgara tasarımıydı. BMW, Concept 4’ün aslında nihai bir tasarım olduğunu söyleyerek onu takip ettiğinde, hayranlar çok üzgündü.

Ancak şimdi, gerçek üretim arabası burada ve dürüst olmak gerekirse, pek çok taraftarın beklediği kadar kötü bir yere benzemiyor. Yine de, tasarımı birkaç sorun teşkil ediyor. Bunlardan biri, birçok meraklıyı, cildin altındaki gerçekten heyecan verici bir sondaj arabanın dikkatini dağıtacağı gerçeğidir.

Dizayn

Bu yeni BMW 4 Serisi’nin altında çok iyi bir araba var, ancak tasarıma başlamak zorundayız. Her meraklısı görmek istedikleri şey, bu yüzden öncelikli.

Önde, yeni BMW 4 Serisi, yukarıda belirtilen Concept 4 ızgarasının bir versiyonunu, gıcırtılı farlar, ağır bir şekilde şekillendirilmiş bir başlık ve yeni bir ön tampon tasarımı ile birlikte geliyor. Yine de yeni ızgara tasarıma hakim ve herkes fark edecek. Ancak, tüm tasarım, toplu olarak, tahmin ettiğimizden çok daha iyi.

Yine de, bu ifadede bir yıldız işareti olması gerekir. M Sport trim’de beklenenden çok daha iyi görünüyor. Herhangi bir M Sport modelinin, özellikle BMW M440i M Performance modelinin büyük hava girişleri ve daha sportif ön tamponu, ızgaraların boyutunu dengelemeye yardımcı olur.

BMW M440i xDrive Coupe

Bununla birlikte, M Sport olmayan bir trim tercih ederseniz, nispeten cezalandırıcı hava girişleri tamamen orantısız görünüyor. Aslında, o kadar küçük görünüyorlar ki, yerel otomobil parçaları mağazasından satın alındılar ve bazı yapışkan bantlarla dışarıya yapıştılar.

Bununla birlikte, M Sport trim’de çok daha iyi ve çok daha uyumlu görünüyor. Aynı zamanda birçok müşterinin beğeneceği bir tasarım. Saldırgan ve sportif ve ait olduğu gibi görünüyor. Ayrıca ızgara hakkında tüm hubbub kaybetti çok güzel yeni far tasarımı.

Izgara, birçok fanın beklediği kadar kötü bir yer olmasa da, BMW 4 Serisi’nin geri kalanında bir tasarım sorunu var. Ön uç çok cesur ve küstah, ancak arabanın geri kalanı pürüzsüz, basit ve ayrılmış.

BMW M440i Studio Fotoğraf

Bunu yanlış anlamayın – 4 Serisinin geri kalanı çok güzel; vücut çizgileri pürüzsüz ve keskin, oranları açık, arka kasları var ve arka lambaları ince ve güzel.

 

Ancak, bir bütün olarak otomobilin hassas, ayrılmış stili, küstah ön uçla eşleşmiyor. Yani tasarımda uyum eksikliği var gibi görünüyor. Müşteriler, tunerler ve fanlar, otomobilin geri kalanını bu ön uç saldırganlıkla eşleştirmek için satış sonrası parçalara yönelebilir.

İŞTE İC DİZAYNI

BMW 4 Serisi İç Mekan

Bu birkaç şeyin yanı sıra, yeni BMW 4 Serisi, dayandığı 3er ile hemen hemen aynı. Ayrıca malzeme ve yapı kalitesi açısından aynı olmalılar, yani yeni 4er harika bir şekilde iyi yapılmış bir makine olacak. Heyecan verici bir iç tasarıma sahip olmayabilir, ancak kesinlikle kötü değil.

Derinin Altında
Yeni BMW 4 Serisi polarize edici bir tasarıma sahip olsa da, altında yatan şey bu kadar polarize olmayabilir. BMW, 4 Serisi’nin şasisini 3 Serisi sedan üzerinde kapsamlı bir şekilde revize etti. Bu nedenle, 4 Serisini daha keskin, daha dinamik ve genel olarak 3 Serisinden farklı hissettirmek için benzersiz kinematik, süspansiyon ayarı, kamber, direksiyon, direksiyon ayarı ve hatta frenleme verildi.

BMW, müşterilerin sadece 4 Serisinin sadece 3 Serisi Coupe olduğunu düşünmesini istemiyor. Bunun yerine, Bavyeralılar 4er’in kendi başına bağımsız bir model olarak görülmesini istiyorlar. Bu nedenle devasa tasarım kalkışları.

3 Serisi Sedan ile karşılaştırıldığında, yeni 4 Serisi Coupe (karşılaştırma için 330i ve 430i’yi kullanarak) 2.2 inç daha uzun, 1.0 inç daha geniş, 2.2 inç daha düşük ve aynı dingil mesafesini paylaşırken 1.0 inç daha geniş bir arka iz ile.

Bu yüzden sadece boyutları nedeniyle, 3 Serisinden daha iyi idare etmelidir.

Önceki nesil 4 Serisi Coupe ile karşılaştırıldığında, yeni 4 Serisi 5.2 inç daha uzun, 1.0 inç daha geniş, 0.4 inç daha uzun ve 1.6 inç daha uzun dingil mesafesi ve 1.4 inç daha geniş ön ve 1.2 inç daha geniş arka izlere sahip.

Yeni 4 Serisi Coupe’nin aerodinamik verimliliği, yeni 430i Coupe için önceki 0,29 Cx’ten 0,25 Cx’ye belirgin bir gelişme görüyor.

BMW, 4 Serisini mümkün olduğunca hafifletmek için bazı etkileyici uzunluklara bile gitti. Alüminyum, motor yan elemanında, gergi yayları, kaput ve yan panellerde kullanılır. Bagaj kapağı bile hafif tutmak ve kaynakların korunmasına yardımcı olmak için doğal liflerden yapılmıştır.

15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir