BMW 320i Sedan First Edition M-Sport İncelemesi

BMW 320i Sedan First Edition M-Sport İncelemesi

BMW 320i Sedan First Edition M-Sport İncelemesi

Yeni piyasaya çıkan BMW 3 Serisinin yeni tasarımı öyle teknolojik özellikler sunuyor ki heyecanlanmamak mümkün değil. Adından her zaman olduğu gibi yine sıkça söz ettirecek olan BMW’yi her alanda inceleyelim.

Dış Tasarım Özellikleri

BMW 320i sedanda fonksiyonel olarak ciddi değişikler var. Sadece dış donanım değişikliği yapıp laf olsun diye yeni kasa çıkarılmamış, firma donanım konusunda köklü değişikliklere gitmiş. Peki, yeni 320’de neler değişti?

Aktif panjur ve değişen ön ızgara, araçta tasarım anlamında kendini gösteriyor. Klimanın direkt hava almasına ihtiyaç duyulmayan anlarda panjur kendisini kapatıyor. Bu da ciddi anlamda yakıt tasarrufu sağlıyor.

Dikdörtgen şeklinde tasarlanmış stop lambaları son derece şık bir görünüm katmış. Aracın boyutlarına baktığımızda selefinden daha heybetli üretildiği göze çarpıyor. Selefinden 76 mm daha uzun ve 16 mm daha geniş olan araç ayrıca 1 mm de daha yüksekte.

İç Mekân Özellikleri

İç mekân özelliklerinde de selefine göre ciddi değişikler barındırıyor.

  • Arka bölümdeki diz mesafesi artırılarak daha geniş ve ferah bir ortam yaratılmış.
  • Cam tavan, tavan boyunu kısaltmış. Bu durum uzun boylu olanlar için hoş bir durum olmasa gerek.
  • Şaft tünelinin yükseltilmesi ile arka koltukta rahatsız edici bir durum yaratılmış.
  • Ön koltuklarda konfor çok çok yüksek seviyededir. Ayrıca koltukların son derece şık dizayn edildiği de gözden kaçmıyor.
  • Fonksiyonel direksiyona çok şık bir görüntü verilmiş, fonksiyonları direksiyondan komuta edebildiğiniz sistem son derece kullanışlı.
  • 12.3 inçlik dijital ekran, göstergelerin takip edilmesi için son derece büyük bir yapıya sahip.
  • 10.25 inçlik ekranı ile menülerin sadeliği ve kullanışına hayran kalacağınız multimedia ekran oldukça şık dizayn edilmiş.

Açılır cam tavana sıkışma önleyici özellik eklenmiş. Bagaj 480 litre hacme çıkarılmış. Bagaj kapağına elektrikli açılabilen sistem eklenmiş.

Motor Donanımı

1,6 lt 170BG turbo benzinli motoru müthiş şanzıman uyumu ile performansta ihtiyacı karşılıyor. Araç 4700 Nm torka ulaşarak muhteşem bir performans sağlıyor. 232 km/sa maksimum hıza ulaşabilen araç, 7,7 sn/100 km özelliğine sahip. 100 km hızda ölçülen 60 db gürültü ölçümü muadillerine göre son derece iyi bir seviyede.

Km’de 137 g CO2 salınımı yapan araç ortalama 6,4 lt/100 km yakıt sarfiyatına sahiptir. Eco pro modda ciddi oranda yakıt tasarrufu söz konusudur. Multimedia ekran üzerinden sürüş modunu kolaylıkla belirleyebiliyorsunuz. Sportif süspansiyon özelliği ile sürüşe ayrı bir konfor katılabiliyor.

 

Rakipleri ve Bakım

Aracın rakiplerinin Audi A4 sedan ve Mercedes C serisi olduğu düşünülüp fiyat performans analizi yapıldığında en mantıklı tercihin BMW olduğu söylenebilir.

Aracın rutin bakımları için fabrika 15 bin km tavsiyesinde bulunmaktadır. Aracın mekanikte 2 yıl boyada 3 yıl ve korozyon durumunda 12 yıl garantisi bulunmaktadır.

Güvenlik Özellikleri

BMW her zaman olduğu bu araçta da güvenlikten ödün vermiyor. Acil durum çağrı butonu sayesinde istenmeyen kazalara karşı firma kendini hazırlamış gözüküyor. Bu buton sayesinde kaza anında yolcuların durumu, aracın konum bilgileri acil durum merkezi ile eş zamanlı olarak paylaşılıyor.

Aktif hız kontrol sistemi sayesinde araç, önünüzdeki araçla mesafenizi ayarlar ve emniyetsiz bir durum oluşmasını önler. Geri görüş kamerası ve sensörler aracılığı ile arka tarafta emniyetsiz bir durum oluşmasını önler. Hem park etmeniz hem de trafikte ilerlemeniz kolaylaşır. Sürüş asistanı ile şerit takip edilerek emniyet ihlallerinin önüne geçilmesine sebep olur. Seçici far ile özellikle gece şartlarında diğer sürücüler rahatsız olmadan aracın hareketi sağlanır.

26 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir