Audi Q7 50 Tdi Quattro İncelemesi

Audi Q7 50 Tdi Quattro İncelemesi

Audi Q7 50 Tdi Quattro İncelemesi

Audi Q7 50 TDi quattro’nun genişliği sayesinde çok ferah bir alana sahip olacaksınız. Açılabilir Panoramik cam tavan ile gün ışığından yararlanıp ve gece yolculuklarında gökyüzünün yıldızlarla kaplı şahane görüntüsünü görme imkânı elde edebileceksiniz. Her kullanıcının tercihine bağlı olarak çeşitli aydınlatma özellikleri bulunan Q7, konforlu ve şık tasarımlı koltuklar sizlere sunuyor.

Q7 ayrıca S line Spor paketini sizlere tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri olarak sunuyor. Böylece kendi tarzınıza göre tasarlayacağınız iç mekâna sahip olabilme imkânı vaat ediyor. Arka sıradaki 3. Sıra koltuğu opsiyonel açıdan dizayn edilmiştir.  Bu koltuk sayesinde aracınıza yedi kişilik bir aile olarak binebilme rahatlığını yaşayacaksınız.

Audi Q7 50 Tdi Quattro Motor Özellikleri Olarak Neler Sunuyor?

Audi Q7 50 TDi quattro yapılan testler ile değerlendirmeye alındığında üstün kalitesi ve özellikleri ile dikkat çekmeyi başardı.  4×4 çekiş gücüne sahip olan Q7 286 beygir güç ile 600 NM tork üretmektedir. Motor hacmi olarak 2967cc ve araç toplam 6 silindirlidir. Bu özelliklerin olduğu bir araç bizlere muazzam büyüklükteki bir gücün varlığını hissettiriyor. Audi Q7 50 TDi quattro’nun ürettiği maksimum güç 2250 rpm ve saatte 241 km hız yapabilme kapasitesi sunuyor.

0-100 km hıza oluşabilmesi için 6,3 sn.lik bir süre yeterli oluyor. Q7 bize iki güçlü motor sunuyor. İlk olarak 170 kw / 231 hp bir güç, ikinci olarak da 210 / 286 hp’lik motor sunmaktadır. Bu güçlü motorlar sayesinde sürüş verimliliğini arttırıp yakıt tüketimini azaltmayı amaçlıyor. 75 lt.lik geniş bir yakıt deposuna sahip. Fabrika verilerine göre ortalama olarak 100 km de 6.6 lt/7.1 lt arasında yakıt tüketimi yapıyor. Karbon emisyona bakıldığında 174-186 g/km arasında bir değere sahip. 8 ileri ful otomatik şanzıman ile 4×4 çekiş kombinasyonuna dağıtılıyor.

Teknolojik Açıdan Audi Q7 50 Tdi Quattro Özellikleri

Audi Q7 50 TDi quattro’nun iç detaylarına baktığımızda ilk olarak dikkatimizi çeken firma tarafından Audi Sanal Kokpit olarak adlandırılan geniş kapsamlı 12,3 inc büyüklükteki yüksek kaliteli çözünürlüğe sahip ekranı bulunmakta. Bu ekran haricinde standart gösterge tablosuna ilaveten iki ayrı ekranı mevcuttur. Gayet estetik bir görünüme sahip olan bu paneller Q7 yüksek teknolojisinin dışa yansımış bir  tasarımı olarak görünüyor.

Dokunmatik ve renkli Paneller ile klima, MMI navigasyon ve benzeri fonksiyonların kullanımı oldukça basit. Oldukça basit kullanım sağlayan panelde ayrıntılı bir görünüm sağlayan Google Earth harita sayesinde hedefinizi bulmakta zorlanmayacaksınız. Audi Connect sayesinde olası trafik yoğunluğundan uzaklaşmanız ve çevrim içi arama özelliğini kurarak bölgede bulunan ilginç mekânları keşfetme imkânını yakalayacaksınız.

Tasarım Detayları İle Yeni Q7

Araca bakıldığında ilk olarak geniş yapıda bir tasarım olduğu görülüyor. Pek fazla yuvarlak hat kullanmayıp daha keskin hatlar tercih edilerek görselliğini arttırmakta. Üç farklı renk ve üç farklı jant seçeneğine sahip Audi Q7 ile kendi tarzınız olan aracınızı elde edebilirsiniz. İsteğinize göre tasarlanan siyah renkli optik paket, yan camlara uyarlanan kaplama şeritler, tek parça halindeki ızgaranın çevresinde ki renk tonu,  yan kapılara uyarlanan eklentiler, dıştaki aynaların kapakları ayrıca ön ve arka tamponların tasarımı sıra dışı bir kontrast yakalanmış. Toplamda sekiz ayrı gövde rengi bulunan araçta tercih yapma konusunda biraz zorlanabilirsiniz.

 

Aracın Ağırlık Ve Boyutu Ve Bagaj Hacim Özellikleri

SUV özelliğine sahip aracın toplam uzunluğu 5093 mm.dir. Genişliği ise 1970 mm olarak belirlenmiş. 5063 mm uzunluktaki aracın boş  ağırlığı ise 2165 kg olarak tasarlanmış. Bagaj yapısı olarak da çok geniş bir hacim sunuyor. Hacmi yaklaşık olarak 865 lt.dir. Arka koltuklar yatırıldığı zaman 2050 lt ye kadar kapasite sunuyor.

29 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir