Almanya’nın Otomobil Markaları

Almanya’nın Otomobil Markaları

Almanya’nın Otomobil Markaları

Dünya üzerinden her yıl milyonlarca araç tasarımı yapılmaktadır. Farklı markalar ile üretimi yapılan araçlar aynı zamanda farklı model seçeneklerine de sahiptir. Her yıl yeni modelini sunan markaların üretim yerleri de otomobiller için önemlidir.

Dünya otomobilleri denildiğinde mükemmel mühendisliğinin yanı sıra değişmeyen kalitesi ile bilinen ise Alman menşeli otomobillerdir. Almanya’nın birçok farklı şehrinde kurularak tarihe meydan okuyan araba markalarının birçoğu ise dünya savaşını görmüş olup savaş sırasında ise ordusuna destek olmak amacı ile üretimlerini bu yönde devam ettirmiştir.

İstikrarlılığı, muhteşem mühendisliği ve kaliteden ödün vermeyen özellikleri ile sunulan Alman markasına sahip olan otomobiller farklı markalara sahiptir. Markaların ise her daim değişen yeni modelleri ise dikkat çeken özellikleri ile beğeni topluyor.

Almanya’nın otomobil markaları farklı birçok çeşide ve modele sahiptir. Almanya da doğarak tüm dünyaya ünü yayılmış olan markalar her yıl sunulan yeni model seçeneklerine de sahiptir. Alman menşei ile üretimi yapılan markaların aynı zamanda antika olarak sunulan ve son derece değerli otomobilleri de özellikle dikkat çeken tasarımları arasında yer almaktadır. Almanya üretimine sahip olup ülkede doğan birçok marka olmak ile beraber günümüzde dünya üzerinde de en çok tercih edilenleri aşağıdaki listede sizlere sunduk.

Audi

August Horch tarafından kuruluna Audi markası 1901 yılında ilk otomobilini üretti. Günümüze farklı model seçenekleri ile de üretimi yapılmakta olan Audi, Köln kentinde başladığı serüvenine halen devam eden önemli otomobil markaları arasında yer alıyor. Audi markası aynı zamanda kaliteli üretimleri ve tasarımları ile de beğeni kazanmaktadır.

BMW

Alman otomobil markaları arasında yer almakta olan ve ilk olarak 1913 yılında üretime başlayan BMW markası ülkenin Münih kentinde doğmuştur. Kurucusu olan Franz Josef Popp tarafından hayata geçen markanın şirketi öncesinde ise uçak üretimi yapmaktaydı. Kaliteli ve değerli otomobil markaları arasında yer alan modelleri ile günümüzde en çok tercih edilen araçlar arasındadır.

Mercedes Benz

1926 yılında üretimi ilk kez gerçekleştirilen Mercedes Benz otomobili Almanya’nın Stuttgart şehrinde doğmuştur. Karl Benz ve Gottlieb Daimler tarafından kurulan Mercedes Benz birçok farklı tasarımlara yer açarak özellikle savaş dönemlerinde de orduya araç üretimleri ile de bilinmektedir. Hızlı yükseliş trendini savaş sonrasında da edinen marka günümüze kadar uzanan başarısının sırrını ise istikrarına bağlamaktadır.

Opel

Adam Opel tarafından kurulmuş olan Opel markası 1862 yılından Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı olan Rüsselsheim kentinde kuruldu. İlk olarak dikiş makinesi ile başlayan üretim serüveni otomobil üretiminde dünya devliğine kadar uzandı. Opel markası ülkemizde de satış ağı oldukça geniş olan markalar arasında yer alıp değişen model seçenekleri ile de beğeni toplamaktadır. Markanın model seçenekleri her sezonda tasarımında değişimler yer alarak sunulmaktadır.

Porche

Kurucusunun soyadı ile piyasada yer alan Porche markası 1947 yıllarından Ferry Porche tarafından kurularak spor otomobil piyasasında halen varlığını sürdüren en değerli araçlar arasında yer almaya devam etmektedir.

Smart

Daimler AG otomotiv kuruluşuna bağlı olarak üretimi yapılan Smart Alman markası olarak yer alan otomobiller arasında yer almaktadır. 1994 yılında ilk olarak üretimi başlanan otomobil kullanımı kolay ve oldukça zevkli olan araçlar arasında yer almaktadır.

Volkswagen

1937 yıllarından ilk olarak Alman otomotiv Birliği tarafından üretilen otomobilin ismi alman dilinde halkın arabası anlamını taşımaktadır. Günümüzde antika değerine sahip olan modelleri oldukça ilgi görmek ile beraber markanın yeni serileri de beğeni toplamaktadır.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir