Aile Otomobili Arayanlara Model Önerisi

Aile Otomobili Arayanlara Model Önerisi

Aile Otomobili Arayanlara Model Önerisi

Arabalar hayatımıza girdiğinden beri birçok iş daha kolay halledilmektedir. Ulaşım kolaylaştığı gibi yapacağımız işlere ayırmamız gereken zamanda kısaldı. Bir yerden bir yere gitmeyi sağlayan arabalarımızın hayatımıza kattığı kolaylıkları saymakla bitiremeyiz.

Arabalar farklı farklı sınıflara ayrılır. Pikap, MPV, SUV ve CUV en çok bilinen araba sınıflarıdır ve bu sınıflar bazı şartlara göre belirlenir. Aile arabası arayan bireyler için SUV sınıfı modeller uygun olmakla beraber bu sınıfın dışında olup da  aile arabası olabilecek modeller de mevcuttur.  Aile arabalarını diğer arabalardan farklı kılan belli başlı özellikler vardır.

Aile Arabası Nasıl Olmalıdır?

Sevgi, güven ve sıcaklık duygularını beslediğimiz ailemizi tüm olumsuzluklardan ve kötülüklerden korumak isteriz. Onların başına bir şey gelme ihtimali bizi korkutur. Bu yüzden onların güvenliği için elimizden gelen her şeyi yaparız. Araba seçimi konusunda da aynı şartlar geçerlidir. Alacağımız araba ailemizin güvenliği riske atmamalı ve güvenli bir araba olmalıdır. Aynı zamanda ailemizin konforu da çok önemli olduğu için aracın genişliği ve rahatlığı da önemli bir konudur. Bu yüzden aile arabası seçerken bazı noktalara dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu noktaları şu şekilde maddeleyebiliriz:

 • Aldığınız araçla uzun seyahatlere çıkmak ve tatile gitmek gibi bir planınız varsa, araç kesinlikle ergonomik ve geniş bagaj hacmine sahip olmalıdır. Bu uzun yolculuklar için önemli bir noktadır.
 • Arka koltukların rahat olması ailenizin rahat ve güvenli bir yolculuk yapabilmesi için önemli bir detaydır.
 • Aile arabaları içinde bulunması gereken özelliklerden en güzeli de cam tavandır. Arka koltukta oturan çocukların eğlenmesini sağlarken aynı zamanda güneş ışığından da faydalanmalarını sağlar.
 • Uzun yolculuklar esnasında arabada uyumak isteyen yolcular için koltuklar geriye yatabilmeli ve çıkarılabilmelidir.
 • Araçta mutlaka güvenli takip mesafesi kontrolü bulunmalıdır.
 • Yağmur ve fren sensoru güvenlik açısından önemlidir ve araçta bulunması gerekir. Aynı zamanda firen destek sistemi bu araçlarda bulunması gereken bir başka özelliktir.
 • Güvenli takip mesafesi kontrolünün araçta bulunması da güvenlik açısından önem arz eder.
 • Aracınızın yol tutuşu güçlü olmalı ve araç ABS, ESP, hava yastıkları gibi güvenlik sistemlerini de bünyesinde barındırmalıdır.

Aracın tasarruflu bir yakıt tipini kullanıyor olması sizin için avantaj olacaktır.  Çocuklu aileler için koltuk döşemelerinin kolay temizlenebilir bir kumaştan yapılması oldukça önemlidir ve dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Uygun Fiyatlı Aile Arabaları

Günümüzde birçok markanın aile arabası dediğimiz SUV sınıfında olan çok sayıda modeli bulunmaktadır. Bu arabaları sıfır alabileceğiniz gibi ikinci el de almayı tercih edebilirsiniz. Piyasada her iki türlü de uygun fiyata araç bulmanız mümkündür. Uygun fiyatlı aile arabalarının içinde en iyilerini şöyle sıralayabiliriz.

 • Kia Cee’d (Hatchback)
 • KIA Cee’d Sportywagon (Station)
 • KIA Serato (Sedan)
 • Honda Civic (Sedan)
 • Honda Accord  (Sedan)
 • Hyundai Sonata (Sedan)

Bu araçlar aile arabası statüsündeki başarılı araçlardır. Aynı zamanda Honda Civic 2016 yılında kadınlar tarafından en iyi aile arabası olarak tanımlanmıştır.

7 Koltuklu Aile Arabaları

Eğer geniş bir aileye sahipseniz 7 koltuklu araçlar sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır. Geniş iç hacme sahip bu araçlar aileler için tasarlanmıştır ve özellikle uzun yolculuklarda size konfor sağlar. Bu statüde tercih edebileceğiniz araçları şu şekilde listeleyebiliriz: Toyota Verso, Ford Grand C-Max, Dacia Logan, Fiat Doblo Panorama, Peugeot 5008, Citroen Grand C4 Picasso’dur,

SUV sınıfında bulunan aile arabaları: Toyota Highlander, Nissan Pathfinder, KIA Soul, KIA Sportage, Fiat 500L Living’dur.

 

 

18 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir