2021 BMW 5 Serisi Tanıtıldı

2021 BMW 5 Serisi Tanıtıldı

2021 BMW 5 Serisi Tanıtıldı

BMW, 2021 model 5 serisi kapsamında piyasaya sürülen otomobillerin üzerindeki perdeyi ortadan kaldırdı. Alman otomobil devinin son yaptığı hamle ve yenilenen BMW 5 Serisi herkesi kendine hayran bırakmış durumda.

Son zamanlarca casus fotolar ile birlikte karşımıza çıkan  2021 BMW 5 serisi, en sonunda resmi olarak duyuruldu. Alman devlerinden olan BMW, tasarlanmanın yanı sıra güç aktarma seçenekleri ile de bu modeli eşsiz kılmış.

2021 BMW 5 Serisi Tanıtımı

BMW 5 Serisi 2121 model özellikleri yapılan duyuru ile birlikte tanıtılmış oldu. Araçta göze çarpan fazlaca detay yok ama yine de ufak tefek değişiklikler yapılmış. Araçta büyük bir tasarım değişikliği görünmüyor ancak aracın farklarında olan değişikler oldukça dikkat çekici durumda.

Araçtaki farlar şık bir forma kavuşturulmuş ve aynı zamanda LED farlar ile zenginleştirilmiş. Aslında bu özelliği ile birlikte BMW 3 Serisini andırıyor diyebiliriz. Aynı zamanda aracın ızgara bölümünde, M-Sport modeline benzeyen bir yapı oluşturuldu. Bun göre ızgara bölümü daha geniş ve uzun bir şekle geldi. Stop lambaları ise siyah kaplamalarla L biçiminde karşımıza çıktı.

BMW 5 Serisi 2021 Modelde 530i, eDrive adındaki plug-in hibrit teknolojisi içeriyor. Bu hibrit teknolojisinin adı ise 530e, 540i ve M550i de olmak üzere tam 4 farklı güç aktarma seçeneği ile birlikte karşımıza çıkıyor. Özellikle de 540i’nin aracı daha verimli bir hale getirdiğini gözlemledik. Tabi, 48 voltluk mild hibrit sistemini de unutmamak gerekiyor. Motoa baktığımızda ise motor 335 beygir gücünde.

Bilgi ve Eğlence Teknolojisi Var

BMW 5 Serisi 2021 model aracın iç tasarımına bakıldığında eğlence teknolojisi olan iDrive 7 görülüyor. Bu da 10.25 inçlik bir boyutta. Kontrol paneli de eskiye göre yeniden düzenlenmiş durumda. Tabi, bu teknoloji ile birlikte daha hızlı yanıt süreleri ve daha rahat erişim konularında rahatlama yaşanacaktır.

 

23 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir